Sadece Kadınlara Özel Estetik Merkezi...

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj Nedir?

Sizi hem daha şişman gösteren hem de sağlığınızı bozan, rahatsız edici ödemden kurtulmak artık mümkün.

Lenfatik drenaj yöntemi ile parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak lenfatik sistem harekete geçirilir.

Böylece vücuttaki lenfatik venöz dolaşımı hızlandırılarak, damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesi için ortam yaratılır. Böylece metabolizma hızını artırır ve zayıflamaya yardımcı olur.

Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut programlarının etkinliğinin artırılmasında başarılı bir yöntemdir.

Yarım saatlik bir uygulamadan sonra tuvalete gittiğinizde idrarınızdaki koyu renk lenfatik, drenajla kurtulduğunuz ödemin ispatıdır.

Lenf Drenaj Cihazı Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

  • Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında
  • Hamilelik sonrası oluşan varis, ödem (su toplanması) ve sarkıklıklarda
  • Kilo probleminde
  • Selülit probleminde
  • Lenf akımının düzenlenmesinde
  • Kan ve lenf dolaşımı hızını arttırmada
  • Selülit ve obezite ile mücadelede
  • Cildin elastikiyetini arttırma kullanılabilir.

Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir.

Lenf Drenaj Kimlere Uygulanabilir?

Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaratan rahatsızlığı olanlar dışındaki herkese uygulanabilir.

Lenf Drenaj Cihazı Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında başarılı sonuçlar vermektedir.

Lenf Drenaj ile kaç kilo verebilirim?

Lenf drenaj tek başına kilo vermeyi sağlayabilecek bir cihaz değildir. Etkin olabilmesi için kilo verme veya bölgesel incelme programlarının içinde kullanılabilir.

Lenf Drenaj kaç seans gelmeliyim?

Kaç seans uygulama yapılabileceğine ancak ön konuşmadan sonra uzmanlarımız karar verecektir.

Lenf Drenaj, selülit, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında uygulanan, basınca dayalı bir tedavi yöntemidir. Selülitin ilk evresinde ve hafif bölgesel yağlanmalarda tek başına uygulanabileceği gibi ileri evredeki selülit ve bölgesel yağlanmalarda Velashape programlarıyla birlikte kombine olarak da uygulanabilir. Diğer programlarla birlikte uygulanan lenf drenaj yöntemi sonucun etkisini ve kalıcılığını artırmaktadır.

Lenf drenaj cihazı ile uygulanan bu yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanır.
Lenf sisteminin en önemli özelliği, vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır. Gün boyu ayakta kalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapanlarda, çeşitli nedenlerle dolaşım bozuklukları oluşur. Bu tedavide, lenfatik akım yönünde, farklı güçlerde basınçlar uygulanarak lenf dolaşımın hızlanması sağlanır.

Lenf drenaj işleminin her seansı yaklaşık 30-35 dakika sürer. Cihazımızın 10 farklı programı bulunmaktadır. Her programda 30 ile 120 mm/Hg arasında değişen basınç kuvveti, hastaya göre programlandırılır. Uygulama ağrısızdır. Son derece dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj yapan bu cihaz, vücutta özellikle bacaklarda oluşan ödem, ağırlık ve ağrı hissinin azalmasına yardımcı olur.

10-15 seanslık kür sonrasında özellikle selülitli bölgelerin dolaşımı artar ve toplanan sıvıların giderek çözüldüğü görülür. Böylece yağ hücrelerinin şişkinliği azalır ve kişi fark edilir bir biçimde forma girer.
Son derece güvenli ve etkinliğini kanıtlamış bir sistemdir. Burada önemli olan cihazın kaliteli olmasıdır.

Bu da uygulamanın kalitesini ve derinliğini etkiler. Uzmanlarımız tarafından, temiz, hijyenik ortamda, güzel bir müzik ve hoş kokular eşliğinde keyifli bir uygulama ile gerçekleştirilir. Zayıflamak ve keyifli saatler geçirmek üzere lenf drenaji tercih edebilirsiniz.

Velashape ile radyofrekans ve infrared Lenf Drenaj ile ilgili randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bize (0212) 215 58 03 – (0531) 731 36 41 numaralı telefonlarımızdan veya info@fulyaestetik.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

 

Biz Sizi Arayalım!

Lütfen adınızı ve telefon numaranızı yazınız, hemen biz sizi arayalım.